Все о проектах и строительстве каркасных домов под ключ
  
  
  

Газові котли та дизельні пальники

Сучасні розробки в області опалювальних систем задовольняють запити навіть найвимогливіших клієнтів. У нашій статті ми розглянемо принцип роботи газових котлів і ознайомимося з робочим процесом дизельних пальників.

Котли, що працюють на газу

Сучасні газові котли в основному застосовуються для опалення побутових та технічних приміщень, але також вони іноді забезпечують подачу гарячої води. Метан або пропан-бутан – це найбільш часто застосовується паливо для газових котлів. У сучасному світі саме газоподібне паливо є найбільш затребуваним енергоресурсом. Людей приваблює його доступна вартість, економічність, можливість автоматизації газового обладнання та відносно простий процес експлуатації.

Газові котли та дизельні пальники

Принцип роботи газового опалення

При попаданні газу в камеру згоряння спрацьовує пьеза елемент або електричний розпал. З’явилася іскри загоряється запальник, який горить протягом всього часу роботи котла. Слід зазначити, що неприпустимо подавати газ в пальник при затухшем запальника. Це загрожує вибухом. Запальник розпалює основний пальник, яка і нагріває теплоносій в котлі. Після того як теплоносій нагрівся до заданої температури, спрацьовує автоматичне відключення пальника.

Якщо температура в системі опалення падає до встановленого граничного мінімуму, то термодатчик дає команду клапану відновити подачу газу. Пальник горить, і весь процес поетапно повторюється знову.

Дизельна пальник

Треба сказати, що дизельні пальники відрізняється від газової системи видом палива, яке перетворюється у теплову енергію в камері згоряння. В даному випадку це опалювальні пристрої, яке найчастіше працюють на мазуті або дизельному паливі. Рідше – на технічному олії.

Дизельна пальник в котлі призначена для попереднього змішування горючої речовини з киснем. Тобто пристрій збагачує паливо киснем перед його попаданням в камеру згоряння. Слід зазначити, що рідкопаливні пальники з однаковим успіхом застосовуються в опалювальних котлах побутових та технічних приміщень.

Перевага рідкопаливного обладнання:

  • великий діапазон потужностей;
  • економічність використання паливного ресурсу;
  • високий ККД;
  • рідкопаливні обладнання автоматизовано, що значно спрощує управління ним.

Якщо порівнювати газові і дизельні пальники, то останні відрізняються підвищеною вартістю самого паливного ресурсу. Але цей недолік легко згладжується, якщо пристрій буде працювати, наприклад, на відпрацьованому маслі.

Газові котли та дизельні пальники
Оцените статью
Новые материалы